Zmiana koloru MErcedesa

Zmiana Koloru auta

Jak w dosyć prosty sposób zmienić kolor lakieru auta? Z czym to się wiąże i jakie folie mamy do wyboru? Czemu oklejanie samochodów jest tak dobra alternatywa dla lakierowania?

Ostatnio omówiłem temat oklejania reklamowego pojazdów. Tym razem przyjrzę się oklejaniu mającemu na celu zmianę koloru pojazdu.

Jest to, wbrew pozorom, dużo bardziej skomplikowany proces, niż mogłoby się wydawać. Ale o szczegółach za chwilę. Najpierw skupię się na korzyściach wynikających ze zmiany koloru auta tą techniką.

Co zyskujemy oklejając cały pojazd folią:

– EFEKT WIZUALNY – możemy dowolnie dopasować pojazd do swojego stylu i upodobań. Szeroka gama dostępnych folii – ogrom kolorów, opcje metallic, mat, kameleon, strukturalne (np. carbon i skora) – potrafi zadowolić najbardziej wybrednych automaniaków.

– ZABEZPIECZENIE LAKIERU – warto okleić nowe auto tuz po zakupie. Dzięki temu zabezpieczamy oryginalny lakier przed wpływem warunków atmosferycznych oraz przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Po zdjęciu folii wracamy do oryginalnej, właściwie nowej, powłoki lakierniczej. Jednak temat demontażu folii z aut zostanie omówiony w osobnym artykule.

– CZAS i PIENIADZE – oklejanie jest znacznie tańsze od lakierowania samochodu. Czas, na który będziemy musieli się pozbyć pojazdu, jest także dużo krótszy. Wystarczy 3-5 dni i możemy się cieszyć nowym kolorem auta.

– POWIEW ŚWIEŻOŚCI – dzięki odpowiednio dobranej folii możemy zmienić wygląd i charakter każdego pojazdu. Kolor i właściwości folii potrafią dodać pazur najbardziej „zwyczajnym pojazdom”

– ODWDRACALONŚĆ – w każdej chwili możemy folię zerwać i zmienić kolor auta na inny.

Mercedes Vito oklejony folią
W tym wypadku najpierw okleiliśmy całe auto na czarno a następnie nakleiliśmy grafikę reklamową

Czym oklejamy pojazdy?

Tylko i wyłącznie markowymi foliami wylewanymi. Tego typu folia zapewnia odpowiednią plastyczność przy aplikacji oraz dopasowuje się do kształtu oklejanego elementu na długie lata. Jeśli zastosujemy niewłaściwą folię, to możemy być pewni, że po kilku miesiącach folia „wstanie” czyli zacznie odchodzić od karoserii, odkształci się lub skurczy. Stosowanie folii renomowanych producentów zapewnia powtarzalność koloru oraz możliwość oferowania towaru najwyższej jakości.

A jak okleić samochód?

Nasi wykwalifikowani pracownicy zaczynają od dogłębnego oczyszczenia lakieru. Należy usunąć wszelki przyschnięty brud, mikro – asfalt i inne „wgryzione” substancje. Następnie „wyglinować” cały pojazd, solidnie umyć i odtłuścić… I już można nakładać folie?
Niestety nie. Wiele elementów karoserii trzeba zdemontować aby uzyskać pożądany efekt. Często wyjmowane są światła, odkręcane klamki, ściągane zderzaki itp. Wszystko po to, aby pokryć folia idealnie każdy element i uniknąć „świecenia” starego koloru spod folii. Etap ten wymaga wiele doświadczenia i …odwagi 😊 Bo tylko odwaga poparta doświadczeniem pozwala pracownikom rozbierać do oklejenia nawet najdroższe auta.

Jak już zdemontujemy wszystkie elementy, to możemy przystąpić do działania. Tutaj sprawna ręka, rakla (narzędzie aplikatora folii) przyspawana do ręki oraz sokole oko pozwalają naszym aplikatorom uzyskiwać najlepsze efekty nawet przy bardzo trudnych powierzchniach. Na tym etapie kluczowe są zdolności osoby oklejającej, znajomość oklejanej folii oraz technik aplikacji.

Po dopieszczeniu wszystkich elementów pozostaje złożenie samochodu w całość, wyszykowanie i oddanie gotowego, pięknego auta klientowi.
Zachęciliśmy Cię? Chcesz zmienić kolor swojego samochodu?

Napisz do nas – wykonamy wycenę oraz doradzimy najlepsze możliwości.

Znajdziecie tu artykuł o grafice reklamowe na auta. Artykuły nt. rodzajów używanych folii oraz usuwaniu folii z pojazdów pojawią się niebawem

Oklejanie reklamowe pojazdów

Czy można sportowy samochód stuningować tylko naklejeniem reklamy? A starego opla vectrę zamienić samą folią w auto rajdowe?

MOŻNA!

Oklejanie reklamowe pojazdów nie jest żadna nowością. Jednak jest to diabelnie skuteczna forma reklamy oraz budowania własnej marki. Dobrze zaprojektowana grafika na auto odmieni twój pojazd wizualnie i sprawi, że każdy zawiesi na nim oko. A przecież o to nam chodzi!

Przygotowanie reklamy na pojazd zaczynamy od określenia, jakie informacje klient chce zamieścić na pojeździe oraz jaki jego procent chce okleić. Oczywiście opcją full jest oklejenie całego pojazdu, jednak nawet małe elementy firmowe, takie jak logo + kilka znaków graficznych mogą ciekawie oznakować Twój pojazd.

Oklejenie identyfikacyjne pojazdu

Najczęstszą opcją wybieraną przez klientów jest firmowe obrandowanie pojazdu. Polega to na umieszczeniu logotypu w kilku miejscach oraz podanie podstawowych danych kontaktowych. Nawet taki zabieg skutecznie wyróżni nasz pojazd z szeregu podobnych aut. Jest to najczęściej wybierana opcja przez właścicieli firm do oznakowania swojego pojazdu lub do oznakowania floty pojazdów firmowych. I nawet w tak prostej formie można uzyskać zdumiewające efekty wizualne.

Przykład oznaczenia identyfikacyjnego z dużym logo
Przykład oznaczenia identyfikacyjnego z dużym logo
Reklamowe oznakowanie auta
Reklamowe oznakowanie auta
minimalizm - logo i dane kontaktowe na drzwiach pojazdu
minimalizm – logo i dane kontaktowe na drzwiach pojazdu

Oklejenie identyfikacyjne + grafika / dodatkowe informacje

W tej opcji oklejenie zawiera to, co jest w opcji identyfikacyjnej oraz dodatkowe elementy informacyjne, takie jak zakres oferowanych usług, zdjęcia produktów lub realizacji. Ta forma oklejenia najczęściej wybierana jest na oklejenie pojazdu dostawczego typu Combo lub troszkę większego typu Transit itp.

Oklejenie identyfikacyjne z grafiką
Oklejenie reklamowe z elementami dekoracyjnymi

Oklejenie częściowe pojazdu

Tutaj mamy już zdecydowanie większe pole do działania. Można częściowo zmienić kolor auta i na nim umieścić grafikę firmową albo jakieś zdjęcia. Przy projektowaniu mamy większą dowolność umieszczenia elementów na pojeździe. Możemy wykorzystać pełną paletę barw z folii kolorowych lub zastosować grafikę drukowaną, gdzie można umieścić co tylko nam przyjdzie do głowy. A jeśli mamy dobry pomysł to nie oklejając całościowo wszystkich elementów uda nam się uzyskać efekt oklejenia całego pojazdu.

Przykład częściowego oklejenia pojazdu
Kreatywny projekt pozwala niewielkimi elementami zmienić wygląd całego pojazdu

Oklejenie całościowe pojazdu

Jest to najbardziej efektowny i dający najwięcej możliwości sposób oklejenia samochodu. Uzyskujemy pełen wachlarz możliwości „przerobienia” auta na dowolny nośnik reklamowy. Idealnie, jeśli grafika wykorzystuje kształt i krzywizny pojazdu. W oklejeniu całego samochodu właściwe zaprojektowanie i dopasowanie grafiki to kluczowy element. Natomiast zaprojektowanie skomplikowanego wzoru, a później naklejenie go, to prawdziwy majstersztyk.

Oklejenie grafika całego pojazdu
Oklejenie reklamowe food tracka
Zmiana koloru auta i grafika reklamowa

W wyklejaniu całego pojazdu (lub częściowym oklejeniu obejmującym oble, nieregularne elementy) należy zastosować folię wylewaną. Jest to specjalna folia, która dzięki podgrzewaniu oraz dopasowywaniu jej wprawną ręką aplikatora (osoby oklejającej pojazdy) potrafi dopasować się i zapamiętać krzywiznę każdego kształtu. I dotarliśmy do kluczowej sprawy w oklejaniu aut – umiejętności aplikatora. Od jego wprawy zależy jakość oklejenia, wykończenie detali, a także jego trwałość. Umiejętności naszych specjalistów od oklejania zapewnią w/w elementy na najwyższym poziomie!

Chcesz okleić pojazd a nie wiesz od czego zacząć? A może masz pomysł na oklejenie i chcesz go zrealizować?
Napisz do nas, zaproponujemy rozwiązania oraz przygotujemy wycenę.

Niebawem znajdziecie tu artykuły nt. zmiany koloru pojazdu, rodzajów używanych folii oraz usuwaniu folii z pojazdów.

ReTac

Folia ReTac

Folia ReTac to tradycyjna folia polimerowa o nietradycyjnym zastosowaniu dekoracyjnym. Wykorzystywana jest we wnętrzach na wszelkiego rodzaju powierzchniach płaskich, nawet tych delikatnych i mało odpornych na uszkodzenia. Wszystko za sprawą technologii klejącej ReTac, która umożliwia wielokrotną zmianę położenie naszej reklamy bez utraty siły wiązania i bez pozostawiania jakichkolwiek śladów na powierzchni klejonej. Oznacza to, że folia przylega za każdym razem w ten sam sposób, nie uszkadzając podłoża po jego usunięciu.

Zalety:

Możliwość szybkiego usuwania i zmiany położenia grafiki na różnych powierzchniach to nie jedyna zaleta tej folii. Folię ReTac można dowolnie zadrukować, a także wykorzystać jako tablicę kredową (ewentualnie do markerów kredowych). Posiada kilka klas odporności ogniowej, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania na większości powierzchni wewnętrznych w budynkach użyteczności publicznej. Te cechy sprawiają, że często aplikowana jest w szkołach, szpitalach, lotniskach oraz miejscach, które wymagają zgodności z surowymi przepisami przeciwpożarowymi.

Folię można naklejać w dowolnym miejscu podczas spotkań biznesowych i prezentacji, po czym na koniec odkleić, zabezpieczyć papierem podkładowym i jechać z nią na kolejne spotkanie.

Folia ReTac występuje w wersji matowej i błyszczącej,  gładkiej i strukturalnej (np. canvas, piaskowa, lniana lub drewniana), pełnej i przezroczystej. Jej właściwości antygraffiti pozwalają na łatwe usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, w tym napisów powstałych za pomocą markera permanentnego. Jest także odporna na zarysowania i delikatną chemię.

Zastanawiasz się, czy folia adhezyjna sprawdzi się przy Twoim projekcie?

Nasi Specjaliści z chęcią Ci pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.

klej kropeczkowy

Folia Easy Dot

Jeżeli szukacie folii, która łączy efekt dekoracyjny i imponującą jakość z łatwą aplikacją to Easy Dot jest właśnie dla Was. Można ją wykorzystać w wewnętrznych grafikach, do aplikacji na różnego rodzaju podłożach, ale także na bardzo dużych powierzchniach. Wszystko za sprawą specjalnego kleju kropeczkowego, zwanego również wypustowym lub – jak sama nazwa skazuje – DOT.

Zalety:

Specjalna struktura kleju umożliwia łatwą aplikację bez bąbli i prosty demontaż. Dzięki wybiórczemu klejowi powietrze nie zostanie uwięzione pod folią, a jeśli powstanie zagięcie to można ją bez problemu odkleić i przykleić na nowo. Dzięki zastosowanej metodzie klejenia folię można wykorzystać ponownie. Przeniesienie aplikacji w inne miejscu nie stanowi problemu oraz nie wpływa negatywnie na właściwości klejące materiału. Oczywiście tylko, jeżeli powierzchnia kleju nie ulegnie zabrudzeniu. To jest właśnie ta najistotniejsza cecha tego materiału i powód dla którego warto jej używać.

Dzięki klejowi kropeczkowemu możliwe jest nie tylko przenoszenie folii, ale także korygowanie jej ułożenia. Ponadto po odklejeniu nie zostawia śladów na powierzchni.

Folia umożliwia uzyskanie wysokiej jakości wydruków. Nawet w opcji przezroczystej grafika wyglądała atrakcyjnie i profesjonalnie. Różne kombinacje pozwalają uzyskać ciekawe efekty w połączeniu z wycinaniem ploterowym po zaprojektowanych kształtach.

Ta dekoracyjna folia doskonale nadaje się do oklejania przeszkleń biurowych, witryn sklepowych, kawiarni, materiałów POS lub jako tymczasowe naklejki promocyjne. Jest idealna do dekorowania powierzchni wewnętrznych – płaskich lub lekko zakrzywionych. Wykorzystywana jest także do tymczasowego oznakowania pojazdów lub gadżetów reklamowych. Może być wykorzystana jako pomoc edukacyjna w szkołach lub w firmach szkoleniowych. Z racji swoich właściwości może ją aplikować osoba nie posiadająca dużego doświadczenia.

Zastanawiasz się, czy folia adhezyjna sprawdzi się przy Twoim projekcie?

Nasi Specjaliści z chęcią Ci pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.

adhezyjna

Folia adhezyjna

Nazwa folii adhezyjnej wywodzi się od łacińskiego słowa „adhaesio”, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza przyleganie. I taka jest właśnie opisywana przez nas folia, która podczas montażu nie wymaga użycia kleju. Jest to zasługa właśnie właściwości adhezyjnych materiału, czyli jego naturalnego przywierania do płaskiej i gładkiej powierzchni. Z tego właśnie powodu folię adhezyjną standardowo stosuje się przede wszystkim do ozdabiania witryn sklepowych, lakierowanych mebli, sprzętu AGD i RTV, pleksi lub szyldów reklamowych. Można je aplikować od wewnątrz i zewnątrz szyby oraz od strony zadrukowanej i niezadrukowanej.

Folia adhezyjnej nierzadko opisywana jest mianem „magicznej”. Jej niepowtarzalne cechy umożliwiają montaż grafiki lub reklamy tam, gdzie nie można do tego wykorzystać klasycznych wydruków opartych na kleju.

Zalety:

Folię adhezyjną wyróżnia błyskawiczny montaż i usuwanie, bez utraty właściwości i pozostawiania zabrudzeń. Nadaje się także do wielokrotnej aplikacji. Oznacza to, że może być dowolnie naklejana i odklejana. Jeśli więc coś nie wyjdzie lub po prostu zmieni się koncepcja, bez trudu można oderwać materiał, który nie zostawi żadnych nieestetycznych śladów. Często wykorzystywana jest w krótkookresowych kampaniach reklamowych podczas promocji i wyprzedaży. Używana jest także przez przedsiębiorców, którzy wynajmują powierzchnię i nie mogą umieścić żadnych trwałych nośników reklamy. Swoje zastosowanie znalazła również przy zabezpieczaniu delikatnych powierzchni, takich jak ekrany dotykowe czy inne łatwo rysujące się elementy. Co więcej, na folię można nanieść dowolny napis i grafikę w wielu technologiach zadruku. Jest to zatem świetny materiał dekoracyjny, reklamowy oraz informacyjny. Dlatego tak często można ją spotkać na witrynach sklepowych w centrach handlowych. Wystarczy dosłownie kilka minut, aby w prosty sposób zmienić informację o obowiązującej akcji promocyjnej.

Zastanawiasz się, czy folia adhezyjna sprawdzi się przy Twoim projekcie?

Nasi Specjaliści z chęcią Ci pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.