Zmiana koloru MErcedesa

Jak w dosyć prosty sposób zmienić kolor lakieru auta? Z czym to się wiąże i jakie folie mamy do wyboru? Czemu oklejanie samochodów jest tak dobra alternatywa dla lakierowania?

Ostatnio omówiłem temat oklejania reklamowego pojazdów. Tym razem przyjrzę się oklejaniu mającemu na celu zmianę koloru pojazdu.

Jest to, wbrew pozorom, dużo bardziej skomplikowany proces, niż mogłoby się wydawać. Ale o szczegółach za chwilę. Najpierw skupię się na korzyściach wynikających ze zmiany koloru auta tą techniką.

Co zyskujemy oklejając cały pojazd folią:

– EFEKT WIZUALNY – możemy dowolnie dopasować pojazd do swojego stylu i upodobań. Szeroka gama dostępnych folii – ogrom kolorów, opcje metallic, mat, kameleon, strukturalne (np. carbon i skora) – potrafi zadowolić najbardziej wybrednych automaniaków.

– ZABEZPIECZENIE LAKIERU – warto okleić nowe auto tuz po zakupie. Dzięki temu zabezpieczamy oryginalny lakier przed wpływem warunków atmosferycznych oraz przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Po zdjęciu folii wracamy do oryginalnej, właściwie nowej, powłoki lakierniczej. Jednak temat demontażu folii z aut zostanie omówiony w osobnym artykule.

– CZAS i PIENIADZE – oklejanie jest znacznie tańsze od lakierowania samochodu. Czas, na który będziemy musieli się pozbyć pojazdu, jest także dużo krótszy. Wystarczy 3-5 dni i możemy się cieszyć nowym kolorem auta.

– POWIEW ŚWIEŻOŚCI – dzięki odpowiednio dobranej folii możemy zmienić wygląd i charakter każdego pojazdu. Kolor i właściwości folii potrafią dodać pazur najbardziej „zwyczajnym pojazdom”

– ODWDRACALONŚĆ – w każdej chwili możemy folię zerwać i zmienić kolor auta na inny.

Mercedes Vito oklejony folią
W tym wypadku najpierw okleiliśmy całe auto na czarno a następnie nakleiliśmy grafikę reklamową

Czym oklejamy pojazdy?

Tylko i wyłącznie markowymi foliami wylewanymi. Tego typu folia zapewnia odpowiednią plastyczność przy aplikacji oraz dopasowuje się do kształtu oklejanego elementu na długie lata. Jeśli zastosujemy niewłaściwą folię, to możemy być pewni, że po kilku miesiącach folia „wstanie” czyli zacznie odchodzić od karoserii, odkształci się lub skurczy. Stosowanie folii renomowanych producentów zapewnia powtarzalność koloru oraz możliwość oferowania towaru najwyższej jakości.

A jak okleić samochód?

Nasi wykwalifikowani pracownicy zaczynają od dogłębnego oczyszczenia lakieru. Należy usunąć wszelki przyschnięty brud, mikro – asfalt i inne „wgryzione” substancje. Następnie „wyglinować” cały pojazd, solidnie umyć i odtłuścić… I już można nakładać folie?
Niestety nie. Wiele elementów karoserii trzeba zdemontować aby uzyskać pożądany efekt. Często wyjmowane są światła, odkręcane klamki, ściągane zderzaki itp. Wszystko po to, aby pokryć folia idealnie każdy element i uniknąć „świecenia” starego koloru spod folii. Etap ten wymaga wiele doświadczenia i …odwagi 😊 Bo tylko odwaga poparta doświadczeniem pozwala pracownikom rozbierać do oklejenia nawet najdroższe auta.

Jak już zdemontujemy wszystkie elementy, to możemy przystąpić do działania. Tutaj sprawna ręka, rakla (narzędzie aplikatora folii) przyspawana do ręki oraz sokole oko pozwalają naszym aplikatorom uzyskiwać najlepsze efekty nawet przy bardzo trudnych powierzchniach. Na tym etapie kluczowe są zdolności osoby oklejającej, znajomość oklejanej folii oraz technik aplikacji.

Po dopieszczeniu wszystkich elementów pozostaje złożenie samochodu w całość, wyszykowanie i oddanie gotowego, pięknego auta klientowi.
Zachęciliśmy Cię? Chcesz zmienić kolor swojego samochodu?

Napisz do nas – wykonamy wycenę oraz doradzimy najlepsze możliwości.

Znajdziecie tu artykuł o grafice reklamowe na auta. Artykuły nt. rodzajów używanych folii oraz usuwaniu folii z pojazdów pojawią się niebawem