adhezyjna

Nazwa folii adhezyjnej wywodzi się od łacińskiego słowa „adhaesio”, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza przyleganie. I taka jest właśnie opisywana przez nas folia, która podczas montażu nie wymaga użycia kleju. Jest to zasługa właśnie właściwości adhezyjnych materiału, czyli jego naturalnego przywierania do płaskiej i gładkiej powierzchni. Z tego właśnie powodu folię adhezyjną standardowo stosuje się przede wszystkim do ozdabiania witryn sklepowych, lakierowanych mebli, sprzętu AGD i RTV, pleksi lub szyldów reklamowych. Można je aplikować od wewnątrz i zewnątrz szyby oraz od strony zadrukowanej i niezadrukowanej.

Folia adhezyjnej nierzadko opisywana jest mianem „magicznej”. Jej niepowtarzalne cechy umożliwiają montaż grafiki lub reklamy tam, gdzie nie można do tego wykorzystać klasycznych wydruków opartych na kleju.

Zalety:

Folię adhezyjną wyróżnia błyskawiczny montaż i usuwanie, bez utraty właściwości i pozostawiania zabrudzeń. Nadaje się także do wielokrotnej aplikacji. Oznacza to, że może być dowolnie naklejana i odklejana. Jeśli więc coś nie wyjdzie lub po prostu zmieni się koncepcja, bez trudu można oderwać materiał, który nie zostawi żadnych nieestetycznych śladów. Często wykorzystywana jest w krótkookresowych kampaniach reklamowych podczas promocji i wyprzedaży. Używana jest także przez przedsiębiorców, którzy wynajmują powierzchnię i nie mogą umieścić żadnych trwałych nośników reklamy. Swoje zastosowanie znalazła również przy zabezpieczaniu delikatnych powierzchni, takich jak ekrany dotykowe czy inne łatwo rysujące się elementy. Co więcej, na folię można nanieść dowolny napis i grafikę w wielu technologiach zadruku. Jest to zatem świetny materiał dekoracyjny, reklamowy oraz informacyjny. Dlatego tak często można ją spotkać na witrynach sklepowych w centrach handlowych. Wystarczy dosłownie kilka minut, aby w prosty sposób zmienić informację o obowiązującej akcji promocyjnej.

Zastanawiasz się, czy folia adhezyjna sprawdzi się przy Twoim projekcie?

Nasi Specjaliści z chęcią Ci pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.