translucentna

Kolejną ciekawą grupą folii są folie translucentne oraz witrażowe. Produkty te są kolorowo barwione i posiadają zdolność przepuszczania oraz równomiernego rozpraszania światła. Folia translucentna (kasetonowa) pozwala światłu przeświecać przez oklejoną powierzchnię, natomiast przez folię witrażową widać co się dzieje za oklejoną szybą.

Jak każda folia ploterowa, także folia translucentna produkowana jest w szerokiej gamie kolorów. W zależności od technologii produkcji dostępne są materiały o trwałości krótko-, średnio- i długookresowej. To właśnie dzięki swoim charakterystycznym cechom stosowana jest do tworzenia reklam świetlnych typu citylight, np. podświetlane kasetony i pylony. Umiejętnie zastosowana zamieni witrynę sklepową w świecący kaseton! Podświetlona sztucznym lub naturalnym światłem od drugiej strony, stanowi najlepszą prezentację grafiki. Druk na folii translucentnej charakteryzuje się doskonale nasyconymi, żywymi kolorami oraz równomiernym podświetleniem na całej powierzchni.

Folia witrażowa daje zupełnie inne możliwości. Dzięki swojej przezroczystości można np. zmienić kolor szyby na pomarańczowy, nie tracąc przy tym jej przezierności oraz przepuszczania światła! Umiejętne zastosowanie w mieszaniu wzorów i kolorów zapewni doskonałe efekty wizualne zarówno na zewnątrz witryny jak i wewnątrz – światło przepuszczone przez kolorową folię zabarwia pomieszczenie.

Zalety

Do stworzenia reklamy z wykorzystaniem folii translucentnej wystarczy wcześniej wycięte znaki przykleić na front szyldu, a następnie podświetlić treść od tyłu. W taki sposób otrzymuje się estetyczną reklamę, gdyż struktura folii zapewnia wierne odwzorowanie pierwotnych kolorów po podświetleniu, jak również brak możliwości dostrzeżenia źródła światła. W dzień natomiast folia translucentna na banerze jest nieprzezroczysta i dobrze widoczna. W podobny sposób folia działa na witrynie sklepowej. Wieczorem, kiedy w lokalu jest zapalone światło, oklejona szyba świeci jak olbrzymi kaseton. Na tak dużej powierzchni często powstają żywe i intensywne grafiki, które najczęściej można spotkać na reklamach sklepów, restauracji, supermarketów lub stacji benzynowych.

Zastanawiasz się, czy folia translucentna sprawdzi się przy Twoim projekcie?

Nasi Specjaliści z chęcią Ci pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.