Prawidłowo położona folia na samochodzie zabezpiecza lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem UV. Nieoklejone elementy pojazdu w przypadku dłuższej ekspozycji na niekorzystne warunki będą ulegać wyblaknięciu. Jeżeli pojazd nie był oklejony w całości – po usunięciu materiału, należy wziąć pod uwagę polerowanie lakieru. W przypadku, gdy na samochód została położona przez specjalistę folia dedykowana z jej odklejeniem nie powinno być najmniejszych problemów. Co jednak zrobić, gdy mamy problem z usunięciem?

Jak wygląda demontaż reklam?

Jedną z najbardziej efektywnych metod usuwania folii i reklam z pojazdów jest metoda termiczna. Materiał należy odpowiednio podgrzewać – tak, aby nie doprowadzić do jego uszkodzenia, a także znajdującego się pod nim lakieru. Następnie, należy cierpliwie odrywać materiał z karoserii kawałek po kawałku. Dzięki odpowiedniej technice i kątowi odrywania na samochodzie zostaną jak najmniejsze ilości kleju do sprzątnięcia. Jeżeli na samochodzie były wykonywane poprawki lakiernicze przed położeniem reklamy, np. szpachle czy zaprawy, istnieje ryzyko, że podczas usuwania odejdą one razem z folią. Wiele jest jednak zależne od jakości robót, czasu przyklejenia, a także umiejętności osoby wykonującej demontaż.

Jak pozbyć się kleju?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo dedykowanych preparatów do usunięcia uporczywego kleju z karoserii po reklamie. Jednym z najłatwiej dostępnych rozwiązań będzie benzyna ekstrakcyjna, która bez wątpienia poradzi sobie z każdym rodzajem kleju, jednakże jego sprzątanie można okazać się czasochłonnym zadaniem. Inną opcją jest preparat Avery Remover, który należy nałożyć na klej i pozostawić na kilka minut, a następnie pozbyć się przy pomocy ręcznika.

Na jakie efekty można liczyć?

Niezależnie od wybranego rozwiązania, należy zdawać sobie sprawę, że jest to czynność wymagająca czasu i cierpliwości. Praca z pewnością zostanie wynagrodzona zadowalającym efektem końcowym – oryginalnym lakierem, który do tej pory był chroniony przez reklamę.

Chcesz zdemontować folię ze swojego pojazdu? Napisz do nas, a my przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę!

Naklejki na samochodach
Naklejki na samochodach

Napisz do nas – wykonamy wycenę oraz doradzimy najlepsze możliwości.