Gdy widzicie szklaną witrynę z efektem piaskowania, na myśl przychodzi Wam pewnie odbijające się światło od zamrożonej tafli wody. Stąd właśnie prawidłowa nazwa tej okleiny – folia mrożona. Można ją spotkać także pod innymi nazwami jak folia matowa, folia szroniona, folia mleczna lub frost. Nazw jest wiele, co sugeruje także mnogość jej zalet oraz form zastosowania.

Folie mrożone są dużo tańszą alternatywą dla efektu trawionego szkła. Łatwo ją przykleić i usunąć, a co najważniejsze – nie uszkadza powierzchni szyby. Dlatego tak często wykorzystywana jest do dekoracji okien, szyb wewnętrznych w biurach, hotelach, restauracjach, bankach, gabinetach lekarskich, szklanych witrynach sklepowych, a także w mieszkaniach. Wykorzystywana jest na przeszkleniach w meblach, tarasach i kabinach prysznicowych. Posiada także funkcję zabezpieczającą, poprzez informowanie pieszych o dużych elementach szklanych, których – mimo gabarytu – można byłoby nie zauważyć i się z nimi zderzyć, np. szklane drzwi lub ścianki działowe pomiędzy korytarzem a salą konferencyjną. Folia pozwala także wyeliminować problem braku prywatności dzięki oddzielaniu stanowisk pracy w przestrzeniach biurowych (np. boksy).

Folia mrożona podnosi estetykę pomieszczeń, zwiększa wytrzymałość szyby, maskuje odciski palców, a co najważniejsze, można ją nakleić zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Folia przepuszcza światło, nie przepuszczając jednocześnie obrazu. Pozwala na wiele wariantów oklejenia:

  • pełne (całościowe),
  • punktowe (wybrane elementy w postaci naklejek),
  • z wyciętą grafiką (np. logo, pasy, figury geometryczne),
  • z dodatkową grafiką (można ją łączyć z innymi rodzajami folii),
  • punktowe (wybrane elementy w postaci naklejek),
  • z dowolnym nadrukiem (napisy, grafiki).

Zalety:

Daje możliwość tworzenie pięknych grafik uniemożliwiających wgląd do pomieszczenia. Dzięki swoim zaletom często jest wykorzystywana przez dekoratorów i projektantów wnętrz. Podnosi estetykę pomieszczeń, zwiększa wytrzymałość szyby, maskuje odciski palców, a co najważniejsze, można ją nakleić zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Niebanalne efekty, elegancja i prestiż, prywatność – te określenia idealnie definiują folię mrożoną.

Zastanawiasz się, czy folia z efektem piaskowania sprawdzi się przy Twoim projekcie?

Nasi Specjaliści z chęcią Ci pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.