Przestrzenne podświetlane logo lub napis to wspaniała forma zaistnienia w przestrzeni miejskiej. Starannie wykonana reklama świetlna to skuteczny i prestiżowy sposób wyeksponowania Twojej marki. Projektujemy i wykonujemy kasetony świetlne w dowolnym wymiarze. Jedno lub dwustronne oraz w dowolnym kształcie. Jako lico stosujemy materiały takie jak plexi, dibond, poliwęglan komorowy, baner do podświetleń. Standardowo ramy są aluminiowe w kolorze srebrnym, ale jest możliwość pomalowania ram lakierem proszkowym w kolorze dowolnym z palety RAL. Kasetony podświetlane modułami LED – charakteryzują się one przedłużoną żywotnością oraz pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną.

Rodzaje kasetonów

Zależnie od techniki wykonania, przeznaczenia i chęci uzyskanego efektu możemy wykonać następujące kasetony:

  • Kasetony aluminiowe z wsuwanym licem – możliwość zastosowania lica wykonanego z zadrukowanego plexi lub poliwęglanu komorowego. Nadruk solwentowy na folii translucentnej (do podświetleń) lub UV bezpośrednio na płycie. Rama wykonana z aluminium, malowana proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Kasetony podświetlane modułami LED. Ograniczenim dla takich kasetonów jest wielkość płyt plexi lub poliwęglanowych. Nie polecamy łączenia plexi. Lepszym rozwiążaniem do kasetonów XXL jest poniższy rodzaj.
  • Kasetony aluminiowe z miękkim licem – kasetony wykonane z aluminium. Front kasetonu to zadrukowana solwentowo tkanina banrowa do podświetleń. Metoda to sugerowana jest do bardzo długich lub wysokich kasetonów.
  • Kasetony z dibondu – wzór frezowany w dibondzie (tutaj więcej o tym materiale), podklejony plexi.Świeci tylko wyfrezowany wzór. Dodatkowo jest możliwość zadruku UV na dibondzie lub oklejenia dibondu folią – zadrukowaną solwentowo lub wycinaną ploterem.
  • Litery świetlne 3D – litery wykonane z giętej w dowolny kształt taśmy aluminiowej o szerokości 60 do 200 mm. Lico wykonane z plexi o grubości 4 mm lub dibondu. Plecy wykonane z 10 mm PCW.